Zahradní svítidla, zahradní osvětlení, venkovní osvětlení

svítidla, osvětlení, interiérová svítidla, závěsná svítidla, stropní svítidla, křišťálové lustry, zahradní svítidla, lampy...

Zahradní svítidla pro romantickou noční zahradu

Současné moderní trendy v oblasti svítidel a osvětlení umožňují estetické a zároveň funkční osvětlení Zahradní svítidla, zahradní osvětlení, venkovní osvětlenízahrady pomocí zahradních svítidel. Zahradní svítidla vytvářejí jak romantický nádech zahradních prostor tak i plní praktické úlohy pro osvícení venkovních ploch. Umožňují nám využít zahradu až do pozdních večerních hodin pro posezení s přáteli, můžeme déle pracovat na její úpravě nebo odpočívat a zahradu si tak v klidném večeru opravdu užít.
Zahradní osvětlení je v současné době finančně dostupné a osvětlené zahrady tak již rozhodně nejsou výjimkou. Pro dosažení maximálního efektu, který pozvedne náš exteriér je však důležité se zaměřit na správné rozmístění zahradních svítidel a světelný výkon venkovního osvětlení.

Zahradní svítidla, specifika pro venkovní osvětlení

Hlavním požadavkem na zahradní svítidla je jejich odolnost. Je nezbytné aby zahradní svítidla odolala slunečnímu záření, dešťům, změnám teplot, mrazům, prachu, korozi atd. Společnost Kolarz, výrobce Zahradní svítidla, zahradní osvětlení, venkovní osvětlenízahradního osvětlení proto klade velkých důraz na trvanlivost svítidel pro venkovní světelné úlohy. Základními materiály pro zahradní svítidla jsou tvrzený hliník ošetřený polyesterovou barvou a umělé materiály nahrazující sklo, neboť disponují lepší odolností proti teplotním změnám.
Zahradní svítidla označujeme druhem krytí, známou značkou IP doplněnou dvoumístným číslem, kde první číslo označuje odolnost proti pronikání drobných částic a druhé pak odolnost proti vlhku. Nákupu zahradních svítidel bez definice IP je lépe se vyvarovat, přestože jejich cena může být lákavá. Na zahradě se nejvíce používají zahradní svítidla s IP 44. Tato zahradní svítidla jsou odolná proti mechanickým nečistotám i stříkající vodě.

Navrhujeme zahradní osvětlení

Pro dosažení požadovaného efektu nasvícení zahrady musíme zahradní svítidla vhodně rozmístit - spojit s venkovním prostorem, a nasměrovat na osvětlované části nebo objekty. Stromy a větší keře je vhodnější osvětlovat zdola pro jejich lepší vyniknutí. Menší floru osvětlujeme naopak shora, vynikajícího efektu lze dosáhnout při osvětlování zevnitř záhonů.
Zahradní osvětlení by nemělo oslňovat a rušit okolí velkým světleným tokem. Také je vhodné použít celonoční udržovací zahradní svítidla pro osvětlení cest, které zvyšuje bezpečnost a odrazuje nežádoucí návštěvníky.

Typy zahradních svítidel

Pro nasvícení zahrady a venkovních prostor máme k dispozici rozmanitý výběr osvětlení. Design zahradních svítidel by měl být v souladu s celkovým stylem domu. Pro zahradní svítidla je vhodnější výběr decentního vzhledu, který se lépe hodí do přírodního exteriéru než složité tvary. Zahradní svítidla volíme podle jejich účelu:

Osvětlení komunikací

Zahradní svítidla pro osvětlení komunikací volíme ve sloupkovém provedení o výšce cca 50-80 cm, jejich úkolem je působit decentně a zároveň dostatečně osvětlovat zahradní cesty nebo komunikace. Stojanová svítidla nesená na sloupku se instalují do betonové patky do nemrznoucí hloubky.

Venkovní nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla jsou velmi praktická a většinou slouží pro vnější osvětlení budov, přístupových cest kolem objektů a funkčních venkovních prostorů. Jejich pomocí lze také decentně nasvítit detaily stavby.

Zemní svítidla, osvětlení zabudované do země

Pomocí zemních svítidel osvětlujeme větší travnaté plochy, terasy, okolí bazénu apod.

Zahradní svítidla, zahradní osvětlení, venkovní osvětlení Zahradní svítidla, zahradní osvětlení, venkovní osvětlení

Kam dál? Fotogalerie - zahradní svítidla, zahradní osvětlení, venkovní svítidla