Svítidla a design

svítidla, osvětlení, interiérová svítidla, závěsná svítidla, stropní svítidla, křišťálové lustry, zahradní svítidla, lampy...

Design svítidel a osvětlení

Design svítidel a osvětleníDesign proniká do všech oblastí našeho každodenního života. Mění se a vyvíjí, stejně rychle jako se mění naše potřeby. Design svítidel a osvětlení prošel velkým historickým vývojem. Dnešní umělé světlo je moderní a inovované: světlo pro každý den, světlo na pracovišti, světlo doma, vrstvené světlo pro různé části prostoru, světlo pro každou náladu, světlo pro vášeň...
Design svítidla musí splňovat svůj účel, bezpečnost a snadnou orientaci. Například svítidla navržená pro vstupní nebo komunikační prostory plní rozdílný účel než svítidla pro jiné interiérové části. Podle našich zkušeností však lidé často nevyužívají všech kladů perfektního osvětlení, které dnešní moderní doba nabízí.

Svítidla Kolarz a design

Značka Kolarz pravidelně investuje do technologického a designového vývoje svítidel a osvětlení. Předkládá odborné Svítidla Kolarz a design, osvětlení  veřejnosti nové trendy v osvětlení a v jeho designu. Vystavuje studie osvětlení a předvádí rozmanité úlohy, které může světlo plnit. Ukazuje také, jak v různých oblastech tyto úlohy co nejlépe vyřešit pomocí nejnovějších technologií světla.
Velkou předností značky Kolarz je, že dokáže vytvořit naprosto atypický design svítidla podle přání zákazníka nebo architekta. Ať už jde o netradiční lustr pro koncertní sál, přes osvětlení pro medicínské využití nebo příjemné osvětlení bytových prostor. Ve svítidlech Kolarz může být použita široká škála osvětlovací techniky se skvělými světelně technickými parametry, které umožňují správně nasvítit jakýkoliv interiér a docílit optimalizaci světelných efektů. Kolarz pro Vás zhotoví vždy to pravé osvětlení. Nechte se inspirovat naším světelným projektováním, nabízíme také poradenství ve světelné technice a konzultace pro použití svítidel v architektuře.

Navrhujeme osvětlení

Navrhujeme osvětlení Při navrhování designu osvětlení je nutná spolupráce mezi architektem, vývojovým konstruktérem a technologem. Architekt navrhuje svoje vize a soustředí se výhradně na materiálové a tvarové provedení svítidla. Konstruktér vývoje definuje přesné požadavky na technické parametry svítidla a technolog navrhuje jeho výrobní postup. Cílem architektů a inženýrů vývojového týmu Kolarz je také prosazovat nejaktuálnější trendy v oblasti designu.
Design osvětlení neznamená navrhnout pouze osobitý styl. Úkolem osvětlení je vždy splnit stanovený účel, vyniknout a nebo naopak být diskrétním. Design je síla, která předvídá a inovuje, otevírá nové možnosti a pohledy. Značka Kolarz udává tempo světovému trhu svítidel a osvětlení svými technickými a moderními inovacemi. Také proto se stala významným pojmem ve všech hlavních sektorech trhu svítidel a osvětlení, kde působí.

Navrhujeme osvětlení Na design svítidel a osvětlení mají zejména vliv:

  • změny našeho životního stylu
  • nové ergonomické poznatky
  • vývoj materiálů a možnosti jejich technologického zpracování
  • ekologické aspekty, dopad na životní prostředí
  • módní trendy
  • ekonomická soutěž a konkurenční prostředí
  • míra investic do vývoje a inovací

Kam dál? Trendy a svítidla - lexikon osvětlení