KOLARZ Group - skupina podniků společnosti KOLARZ GmbH

KOLARZ-KAAL PRAGUE s.r.o. člen mezinárodní skupiny podniků KOLARZ Group...

Naše světla svítí po celém světě

Naše světla svítí po celém světěSpolečnost Kolarz GmbH má dceřiné společnosti a obchodní zastoupení ve více než padesáti zemích světa. Jejich uskupení tvoří silnou mezinárodní skupinu Kolarz Group, která prožívá velmi dynamický rozvoj zejména v posledních letech.

Skupina podniků Kolarz Group dosahuje ročního obratu přes jednu miliardu korun. Podíl exportu přitom činí cca 60%, oblast velkoobchodu dosahuje podílu až 90%.

Kolarz Group tvoří firmy, které jsou sloučeny v holdingu IG LICHT

Kolarz Group
  • Kolarz
  • Austrolux
  • Patria - Licht
  • Aladin - Leuchten
  • Kerber
  • Zahraniční dceřiné společnosti mezi které patří také KOLARZ-KAAL PRAGUE s.r.o.
  • Obchodní zastoupení v jednotlivých zemích

KOLARZ Group - expanze v Evropě

Na silném růstu skupiny Kolarz Group se v letech 1986 - 1993 podílel největším dílem úspěšný vývoj exportní činnosti. Zejména v Evropě - Itálii, Maďarsku, Německu a Švýcarsku došlo v 90 letech KOLARZ Group - expanze v Evropěk vytvoření nových exportních možností.

V roce 1986 byla založena dceřiná společnost Kaal v Itálii. Generální zastoupení v Maďarsku jsme založili opět jako dceřinou společnost v roce 1989. Zastoupení ve východním Německu bylo otevřeno v roce 1992 a pokrývalo jako samostatný podnik území dřívější NDR. V roce 2000 pak došlo k založení společné firmy pro oblast západního Německa. Ve Švýcarsku je značka Kolarz na trhu prezentována generálním obchodním zastoupením.

V průběhu a po roce 2000 pokračovala další evropská expanze Kolarz Group. Firma založila dceřiné společnosti v České republice (v roce 2002) Chorvatsku, Rumunsku a v Bulharsku. V roce 2004 jsme otevřeli oficiální zastoupení v Moskvě a Kyjevě a v roce 2006 založili dceřinou společnost - generální zastoupení pro Velkou Británii a Irsko.

KOLARZ Group - expanze v Evropě

Kam dál? Historie značky Kolarz - už 90 let patří naše svítidla mezi nejlepší osvětlení